DRITA FITON SUPERKUPËN E KOSOVËS

FVK
3 0
Read Time46 Second

DRITA vs SKENDERAJ 3:2
25:15,21:25,19:25,25:23,15:9
—————————

Ekipi i Dritës nga Gjilani ka arritur të fitoj trofeun e Superkupës për vitin 2019, duke e mposhtur ekipin e Skenderajt 3:2 në sete në një lojë mjaft interesante.

Drita e filloj mirë lojën duke e fituar setin e parë me rezultat 25:15. Në dy setat në vazhdim loja ishte e dominuar nga ekipi i Skenderajt duke i fituar të dy setat në vazhdim, 21:25 dhe 19:25. Dhe kur pritej që Skenderaj të fitonte lojën me rezultat 1:3 kur rezultati ishte 16:22, Drita arriti të rikthehej në lojë dhe të barazoj në 2:2 e më pas duke e fituar edhe tie break-un me 15:9 dhe ndeshjen në përgjithësi me rezultat 3:2.

Federata e Volejbollit uron ekipin e Dritës për suksesin e arritur dhe ekipin e Skenderajt për lojën e treguar ! 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

SUPERLIGA E KOSOVËS - JAVA E PARË

KËTË JAVË NIS SUPERLIGA E KOSOVËS