DY EKIPE NGA KOSOVA NË KAMPIONATIN EVROPIAN TË BEACH VOLLEY U18

FVK
0 0
Read Time34 Second

Dy ekipet kampione të Kosovës në të dy konkurencat do ta perfaqësojn Kosovën në Kampionatin Evropian të beach volley i cili do të mbahet nga 13-16 Qershor në Baden të Austrisë. Në konkurencen e femrave Kosova përfaqësohet nga Melirona Avdullahu dhe Julinda Idrizi ndërsa në atë të meshkujve nga Atlant Salihu dhe Ergon Tara.
Kombëtarja e meshkujve garat do ti filloj nga kualifikimet ku do të përballen me Armeninë dhe Moldavinë, ndërsa kombëtarja e femrave do të luaj në fazen e grupeve. 
Për më shumë informata rrethë garës mund ti gjeni në linkun : https://www.cev.eu/BeachVolley-Area/BeachVolley_3BOX.aspx…

Federata e Volejbollit e Kosovës ju uron suksese ekipeve kombëtare

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KAMPIONATI EVROPIAN I BEACH VOLLEY U18

Baden, Austri Kosova është përfaqësuar në Kampionatin Evropian për meshkuj U18, i cili është duke u mbajtur në Baden të Austrisë. Në bazë të shortit Kosova për kundërshtar ka patur ekipin e Moldavisë dhe Armenisë. Dyshja kosovare Salihu/Tara në momente të caktuara treguan lojë të barabart me ekipet kundërshtare mirëpo nuk arritën […]