VJEN EDHE FITORJA E RADHËS PËR KOSOVËN

FVK
0 0
Read Time46 Second
CEV U18 Beach Volleyball European Championships 2020
Meshkujt
KOS ?? vs TUR ?? 2:0 (21:11,21:16)
——————
Kombëtarja e Kosovës në Beach Volley U18 ka arritur fitoren e parë në Kampionatin Evropian U18. Dyshja Endi Zejna dhe Edon Ibrahimi i kanë sjellur Kosovës edhe një fitore mjaft të vlefshme nga ky kompeticion që po zhvillohet në Izmir të Turqisë. Ata në ndeshjen e fundit në kuadër të grupeve kanë arritur të mposhtin kombëtaren e Turqisë, Keskin/Tur. Kosova pati një paraqitje mjaft të mirë në takim dhe arriti që ndeshjen ta fitojn me rezultat të pastër 2:0 në sete.
Me fitoren e arritur ekipi i Kosovës arrinë të kaloj fazen e grupeve, duke u kualifikuar në 24 ekipet më të mira, me mundësinë që të vazhdoj mëtej.
Federata e Volejbollit uron djemt për fitoren e arritur, duke ju uruar fat edhe në ndeshjet tjera ????
Kosovo Olympic Committee

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

DY KOMBËTARET E KOSOVËS KALOJN FAZËN E GRUPEVE

Dy kombëtaret tona në beach volley U18, kanë arritur të kalojn fazën e grupeve në Kampionatin Evropian që po mbhaet në Izmir të Turqisë. Me fitoren e arritur kundër Izraelit, kombëtarja e femrave, respektivisht me fitoren kundër Turqisë, kombëtarja e meshkujve kanë arritur të kalojn ndër 24 ekipet më të […]