Kampionati Ballkanik: Kosova U19 mposht pastër Maqedoninë e Veriut

FVK
0 0
Read Time30 Second

13 gusht, 2022 – Kosova U19 mposht pastër Maqedoninë e Veriut dhe siguron pozitën e gjashtë në Kampionatin Ballkanik

Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, ka treguar paraqitje brilante në përballjen për një pozitë më lartë, pozitën e gjashtë. Sot kundër Maqedonisë së Veriut, vajzat ‘Dardane’ shkëlqyen, derisa ngriten në pozitën e gjashtë të Kampionatit Ballkanik, i cili po mbahet në Mioveni të Rumanisë.

‘Dardanet’ triumfuan me rezultat të pastër, 3-0 (25-21, 25-22, 25-15) në një paraqitje inspiruese.

Kosova tash lufton për pozitën e pestë në ndeshjen kundër Bullgarisë, të dielën, me fillim nga ora 10:00.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Kosova zë pozitën e gjashtë në Kampionatin Ballkanik

14 gusht, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, ka mbyllur aventurën në Kampionatin Ballkanik që u zhvillua në Mioveni të Rumanisë, me ndeshjen për vend të pestë kundër Bullgarisë, të dielën në mëngjes. Vashat ‘Dardane’ u desh të pajtohen me një disfatë 0-3 (8:25, 14:25, 10:25) nga rivalet bullgare […]