Kampionati Ballkanik: Kosova U19 mposht pastër Maqedoninë e Veriut

FVK

13 gusht, 2022 – Kosova U19 mposht pastër Maqedoninë e Veriut dhe siguron pozitën e gjashtë në Kampionatin Ballkanik Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, ka treguar paraqitje brilante në përballjen për një pozitë më lartë, pozitën e gjashtë. Sot kundër Maqedonisë së Veriut, vajzat ‘Dardane’ shkëlqyen, derisa ngriten në pozitën […]