Krerët e FVK-së vizitojnë kampin e Kosovës U20

FVK

Presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci, sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi dhe figura që ka dhënë kontribut të madh për ngritjen e volejbollit në qytetin e Gjakovës, Asllan Nimani, i cili ka qenë edhe anëtar i bordit të FVK-së në të kaluarën, vizituan sot kampin përgatitor […]

Krerët e FVK-së vizitojnë kampin e Kosovës U20

FVK

Presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci, sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi dhe figura që ka dhënë kontribut të madh për ngritjen e volejbollit në qytetin e Gjakovës, Asllan Nimani, i cili ka qenë edhe anëtar i bordit të FVK-së në të kaluarën, vizituan sot kampin përgatitor […]

Grumbullimet seleksionuese për Kosovën U20, meshkujt

FVK

14 gusht, 2022 – Federata e Volejbollit të Kosovës njofton të gjithë volejbollistët se gjatë kësaj jave do të fillojnë grumbullimet për seleksionimin e volejbollistëve që do ta përfaqësojnë Kosovë në Kampionatin Ballkanik U20, në konkurrencën e meshkujve. Në këto seleksionime kanë të drejtë të marrin pjesë të gjithë volejbollistët […]

Kosova zë pozitën e gjashtë në Kampionatin Ballkanik

FVK

14 gusht, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, ka mbyllur aventurën në Kampionatin Ballkanik që u zhvillua në Mioveni të Rumanisë, me ndeshjen për vend të pestë kundër Bullgarisë, të dielën në mëngjes. Vashat ‘Dardane’ u desh të pajtohen me një disfatë 0-3 (8:25, 14:25, 10:25) nga rivalet bullgare […]

Kampionati Ballkanik: Kosova U19 mposht pastër Maqedoninë e Veriut

FVK

13 gusht, 2022 – Kosova U19 mposht pastër Maqedoninë e Veriut dhe siguron pozitën e gjashtë në Kampionatin Ballkanik Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, ka treguar paraqitje brilante në përballjen për një pozitë më lartë, pozitën e gjashtë. Sot kundër Maqedonisë së Veriut, vajzat ‘Dardane’ shkëlqyen, derisa ngriten në pozitën […]

Vendimet nga mbledhja e fundit e Bordit të FVK-së

FVK

1 gusht, 2022 – Bordi i FVK-së mbajti mbledhjen e rregullt sot, më datë 01.08.2022, në të cilën mori këto vendime: 1. Aprovoi Raportin e Garave Kombëtare të Beach Volley 2022 2. Aprovoi Raportin e Garave Ndërkombëtare të Beach Volley 2022 3. Vendosi që Kampionati 2022/23 të fillojë si më […]