Kosova zë pozitën e gjashtë në Kampionatin Ballkanik

FVK
0 0
Read Time37 Second
14 gusht, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, ka mbyllur aventurën në Kampionatin Ballkanik që u zhvillua në Mioveni të Rumanisë, me ndeshjen për vend të pestë kundër Bullgarisë, të dielën në mëngjes. Vashat ‘Dardane’ u desh të pajtohen me një disfatë 0-3 (8:25, 14:25, 10:25) nga rivalet bullgare në këtë përballje, por nga ky Kampionat Ballkanik dalin si ekipi i gjashtë më i mirë, pasi mposhtë Maqedoninë e Veriut për këtë pozitë.
Kujtojmë se Kosova ishte pjesë e Grupit A në këtë kompeticion, ku bënin pjesë Kombëtare shumë të forta si ajo e Bullgarisë, Turqisë dhe Rumanisë. Në tërësi, ishte një përvojë e mirë për këto lojtare që në të ardhmen pritet të jenë pjesë edhe e ekipit senior.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Grumbullimet seleksionuese për Kosovën U20, meshkujt

14 gusht, 2022 – Federata e Volejbollit të Kosovës njofton të gjithë volejbollistët se gjatë kësaj jave do të fillojnë grumbullimet për seleksionimin e volejbollistëve që do ta përfaqësojnë Kosovë në Kampionatin Ballkanik U20, në konkurrencën e meshkujve. Në këto seleksionime kanë të drejtë të marrin pjesë të gjithë volejbollistët […]