Krerët e FVK-së vizitojnë kampin e Kosovës U20

FVK
0 0
Read Time44 Second

Presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci, sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi dhe figura që ka dhënë kontribut të madh për ngritjen e volejbollit në qytetin e Gjakovës, Asllan Nimani, i cili ka qenë edhe anëtar i bordit të FVK-së në të kaluarën, vizituan sot kampin përgatitor të Kombëtares së Kosovës U20, në Gjakovë.

“Dardanët” e rinj, të udhëhequr nga trajneri Blendi Haxhikadrija dhe stafi i tij, i janë nënshtruar një kampi intensiv stërvitor, para Kampionatit Ballkanik të kësaj grupmoshe që zhvillohet në Shqipëri, mes datave 6-10 shtator.

Presidenti Gjinovci, sekretari Nikqi dhe Nimani nga afër përcollën mbarëvajtjen e përgatitjeve në kamp, derisa bashkëbiseduan me stafin teknik rreth nivelit kualitativ dhe atmosferës aktuale në ekip.

Gjinovci, Nikqi dhe Nimani u ndan të kënaqur me atë që panë gjatë qëndrimit në kamp, derisa i uruan fat dhe përfaqësim sa më dinjitoz ekipit.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Krerët e FVK-së vizitojnë kampin e Kosovës U20

Presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci, sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi dhe figura që ka dhënë kontribut të madh për ngritjen e volejbollit në qytetin e Gjakovës, Asllan Nimani, i cili ka qenë edhe anëtar i bordit të FVK-së në të kaluarën, vizituan sot kampin përgatitor […]