Grumbullimi i dytë seleksionues i Kombëtares U19 femrat

FVK
0 0
Read Time30 Second

s12 shkurt, 2022 – Vashat ‘Dardane’, të cilat do të jenë pjesë e kualifikimeve për Kampionatin Evropian dhe atë Ballkanik, po marrin pjesë në seleksionimin e dytë që po mbahet në Fakultetin e Edukimit Fizik dhe Sportit. Ato po u nënshtrohen testeve të nivelit teknik. Kosova është pjesë e grupit I në kuadër të kualikimeve për Evropian, ku do të përballet me Turqinë, Estoninë dhe Hungarinë. Selektori Lorik Ilazi dhe trajnerët po japin maksimumin e tyre për të bërë përzgjedhjen më të mirë të mundshme. Grumbullimi do të vazhdojë edhe nesër, kur edhe do të bëhet përzgjedhja më e ngushtë e Kombëtares.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Përfundon xhiroja e parë e stinorit pranveror në Superligën A, femrat dhe meshkujt

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e javës së parë në Superligën A, femrat dhe meshkujt. Në konkurrencën e femrave, liderja e kampionatit, Drita me lehtësi ka mposhtur Feronikelin 3-0, derisa derbi mes Skenderajt dhe M. Technologie i ka takuar të parës që fitoi me rezultat 3-1. Në anën tjetër, në […]