Geta Beqa emërohet anëtare e Bordit të FVK-së

FVK
0 0
Read Time1 Minute, 4 Second
Dy herë kampionia e botës në “World Fitness Women’s Championships” dhe fituesja e shumë medaljeve të tjera në programin e fitnesit “Wellness”, Gentiana Beqa Ahmeti – me propozim të presidentit të Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci – është emëruar anëtare e bordit të institucionit më të lart të volejbollit në vend.
Për FVK-në është privilegj të njoftojë se një sportiste e kalibrit botëror, siç është Beqa Ahmeti, ka shprehur interesim të ndihmojë dhe kontribojë në zhvillimin e sportit të volejbollit nga pozita e anëtares së bordit.
Presidenti Gjinovci ka falenderuar Beqa Ahmetin për gatishmërinë dhe vullnetin e saj për të marrë pozitën e re, derisa e njëjta është shprehur e lumtur për mundësinë që i është ofruar nga FVK për të dhënë kontributin dhe eksperiencën e saj si kampione e botës në avancimin e mëtutjeshëm të volejbollit kosovar.
Beqa Ahmeti, përveç që është kampione e dyfishtë e botës, gjithashtu ka fituar edhe medaljen e artë në garat “Elite Pro Wellnes”, “Wellness Arnold Clasik EU”, “Wellness and Overall Diamons” dhe “Elite Pro Wellness Madrid”.
FVK është e lumtur të fillojë bashkëpunimin me Beqa Ahmetin, e cila eksperiencën e saj si sportiste e rangut botëror do ta shfrytëzojë për zhvillimin e mëtutjeshëm të FVK-së si institucion dhe volejbollit kosovar në përgjithësi.
May be an image of 3 people, people standing, wrist watch and indoor

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Superliga A, femrat: Rezultatet dhe renditja tabelare pas xhiros së tetë

Drita vazhdon të kryesojë me bilanc të qind për qind të fitoreve, derisa ka grumbulluar 24 pikë pas tetë ndeshjeve të luajtura. Në vendin e dytë vjen Skenderaj me 21 pikë, pas shtatë fitoreve dhe një humbjeje, e përcjellur nga Fer Volley që grumbullon 13 pikë, me një bilanc prej […]