Seminari për trajnerë të volejbollit nën ligjërimin e Bujar Dervishajt

FVK
0 0
Read Time30 Second

Të marten, 21.12.2021, do të mbahet seminari për trajnerë të volejbollit në Fakultetin e Edukimit Fizik dhe Sporteve me fillim nga ora 18:00. Nën drejtimin e trajnerit të mirënjohur, i cili jeton dhe vepron në Zvicër, Bujar Dervishaj (anëtar i Komisionit Profesional), ky seminar ka për qëllim shkëmbimin e përvojave dhe edukimin e mëtutjeshëm të trajnerëve kosovarë të volejbollit.

Seminari do të fokusohet në trajnime teorike dhe praktike në temën ‘pasimi – teknika dhe menaxhimi i saj’, derisa trajnerët pjesmarrës ftohen që të paraqiten në Federatën e Volejbollit të Kosovës paraprakisht, për shkak të numrit të kufizuar të pjesmarrësve.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

 Projekti ''Play Volleyball, Grow With It''

Konfederata Evropiane e Volejbollit (CEV) në bashkëpunim me Federatën e Volejbollit të Kosovës (FVK) vazhdojnë projektin që synon stimulimin e të rinjëve dhe të rejave që të merren me sportin e voljebollit. Nga ky projekt, i cili është vazhduar edhe për katër vitet e ardhshme, do të përfitojnë shkolla të […]