CEV i jep jehonë projektit të shkollave në Kosovë

FVK
0 0
Read Time27 Second

Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK) po vazhdon të mbajë festivale për fëmijët e grupmoshave nën 14-vjeç, duke përkrahur të gjitha shkollat e volejbollit në Kosovë.

FVK në këto festivale po shpërndan edhe topa dhe rrjeta ndihme për shkollat e volejbollit.

Dhe Federata Evropiane e Volejbollit (CEV) i ka kushtuar një artikull iniciativës së FVK-së, duke elaboruar në “planin gjithëpërfshirës për të përfshirë sa më shumë fëmijë dhe mësues që të jetë e mundur” në projekt, siç shkruhet në uebsajtin e CEV.

Lexo më shumë: https://bit.ly/3fnUIP7

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Krerët e FVK-së zhvillojnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës A

Krerët e Federatës së Volejbollit të Kosovës, presidenti Bahri Gjinovci, sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi dhe komesari i garave, Ardian Ibraj, kanë zhvilluar një takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës A, në të dy konkurrencat, me qëllim të mbarëvajtjes sa më të mirë të kampionatit. Drejtuesit e FVK-së dhe […]