KRERËT E FVK TAKOHEN ME DEKANIN DHE SEKRETARIN E FEFS

FVK
0 0
Read Time46 Second

Kryetari Bahri Gjinovci dhe sekretari Valon Nikqi, sot në zyret e FVK kanë pritur në takim pune dekanin e Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sporteve-FEFS, Musa Selimi dhe sekretarin Gani Ibrahimi.
Selimi dhe Ibrahimi uruan kryetarin Gjinovci për zgjedhje në krye të FVK.
Në takim u diskutuan mundësitë e thellimit të bashkëpunimit nëpërmjet projekteve të përbashkëta me qëllim të ngritjes dhe zhvillimit të volejbollit.
Dekani Selimi dhe sekretari Ibrahimi shprehën gatishmërinë që të përkrahin FVK, duke ofruar në dispozicion infrastrukturen e FEFS dhe kapacitet tjera të nevojshme me qëllim që të ngritjes dhe zhvillimit të volejbollit.
Gjinovci dhe Nikqi falenderuan dekanin dhe sekretarin për mbështetjen deri tani në ofrimin e shfrytëzimit të palestres sportive, fushave të beach volley dhe hapësirave tjera, duke uruar që ky bashkëpunim të thellohet edhe më shumë në të ardhmen.
Në takim u diskutua edhe nënshkrimi i memorandumit të bashkëpunimit në mes të dy institucioneve.
#federataevolejbollitekosovës #fakultetiiedukimitfizikdhesporteve #universitetiiprishtinës #volejboll #volleyball

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

▪️KAMPIONATI I KOSOVËS NË BEACH VOLLEY U18▪️

? 17 Qershor 2021 ⏰ 09:45 Shorti i ekipeve të femrave ⏰ 10:00 Fillimi i Kampionatit femrat ⏰ 15:00 Shorti i ekipeve te meshkujve ⏰ 15:15 Fillimi i Kampionatit meshkujt ? Fakulteti i Edukimit Fizik dhe Sporteve Federeta e ??? ju deshiron suksese të gjitha ekipeve pjesëmarrëse ?