Të gjitha vendimet e marra në mbledhjen e fundit të bordit të FVK-së

FVK
0 0
Read Time39 Second

Bordi i Federatës së Volejbollit të Kosovës mbajti mbledhjen e fundit për këtë vit, ku u morën vendime të rëndësishme rreth rinisjes së garave në stinorin pranveror, si dhe u aprovuan raportet e rëndësishme të vitit 2021. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha vendimet e marra në mbledhjen e sotme:

⚫ U aprovua raporti i garave të sezonit vjeshtor 2020/21
⚫ U aprovua raporti i ‘Kupës së Pavarësisë’
⚫ U aprovua raporti i seminarit për Anti-Doping
⚫ U aprovua në parim raporti financiar në mes dy mbledhjeve të bordit
⚫ Sezoni pranveror në Superligën A fillon më 19/20 shkurt
⚫ Superliga B dhe Liga e Parë fillon më 5/6 mars
⚫ Rrethi i parë i Kupës zë vend më 9/10 mars
⚫ Klubet që morën pjesë në garat ndërkombëtare të përkrahen financiarisht nga FVK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

U14 femrat: Rezultatet nga të gjitha ndeshjet e zhvilluara sot

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e grupmoshës U14 (femrat) në program për sot. Nga gjashtë takimet sa ishin në plan-program për ditën e sotme, tri u zhvilluan në formatin e rregullt, ndërsa tri të tjera u mbyllën me rezultat zyrtar. Më poshtë, rezultatet nga përballjet e zhvilluara: Prishtina Elite-Prishtina 2:1 […]