CEV U18 BEACH VOLLEYBALL EUROPEAN CHAMPIONSHIPS 2020

FVK
0 0
Read Time59 Second
———————
Meshkujt
KOS?? vs LTU 0:2 (6:21,10:21)
Femrat
KOS ?? vs ESP ?? 0:2 (9:21,15:21)
———————
Kombëtarja e meshkujve në Beach Volley U18 ka pësuar humbje nga Lituania në ndeshjen e parë. Në debutimin e tyre ekipi i meshkujve nuk arriti të shfaqin lojen më të mirë të tyre dhe këeshtu u mposhtën nga ekipi Lituanez.
Humbje kanë pësuar edhe kombëtarja e vajzave në ndeshjen e dytë nga njëra nga kombëtaret pretendente për të fituar garën Spanja. Në fakt dyshja Jashari/Avdullahu në setin e parë kishin paraqitje më të zbehtë duke arritur kuotën e 9 pikëve, ndërsa në setin e dytë paraqitja e kombëtares tonë ishte më e mirë, duke bërë arritur 15 pikë, që nuk ishin të mjaftueshme për të bërë më shumë.
———————
Nesër të dy kombëtaret zhvillojn ndeshjet e radhës. Kombëtarja e meshkujve Endi Zejna/ Edon Ibrahimi takohen me dyshen sllovene Okom/Marovt nga ? 9:50. Ndërsa ekipi i femrave kundërshtarin e radhës do ta mësoj më vonë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

VJEN EDHE FITORJA E RADHËS PËR KOSOVËN

CEV U18 Beach Volleyball European Championships 2020 Meshkujt KOS vs TUR 2:0 (21:11,21:16) —————— Kombëtarja e Kosovës në Beach Volley U18 ka arritur fitoren e parë në Kampionatin Evropian U18. Dyshja Endi Zejna dhe Edon Ibrahimi i kanë sjellur Kosovës edhe një fitore mjaft të vlefshme nga ky kompeticion që […]