CEV U18 BEACH VOLLEYBALL EUROPEAN CHAMPIONSHIPS 2020

FVK

——————— Meshkujt KOS vs LTU 0:2 (6:21,10:21) Femrat KOS vs ESP 0:2 (9:21,15:21) ——————— Kombëtarja e meshkujve në Beach Volley U18 ka pësuar humbje nga Lituania në ndeshjen e parë. Në debutimin e tyre ekipi i meshkujve nuk arriti të shfaqin lojen më të mirë të tyre dhe këeshtu u […]

FITORE E KOSOVËS NDAJ IZRAELIT

FVK

———— CEV Beach Volleyball Championship U18 2:0 ———— Kombëtarja e Kosovës U18 në beach volley, e ka nisur CEV Kampionatin Evropian me triumf. Dyshja Yllka Jashari/Melirona Avdullahu fitoi 2 me 0 ndaj çiftit izraelit Alrod Ben Naim/Havia. Ndeshja që zgjati 34 minuta, u mbyll me shifrat 21 me 17 në […]