Orari dhe çiftet në Superligën A, femrat – xhiroja e dytë

FVK
0 0
Read Time35 Second
Superliga A, në konkurrencën e femrave, rikthehet me takimet e xhiros së dytë, të cilat zhvillohen të gjitha të dielën.
Kampioni në fuqi, Drita pritet të ketë punë të lehtë kundër një Feronikeli që përbëhet kryesisht nga lojtare të reja. “Intelektualet” në xhiron e parë kishin mposhtur M. Technologien me rezultat 3-0.
Një përballje tejet interesante pritet të jetë ajo mes Skenderat dhe Fushë Kosovës, me të dy ekipet që vijnë nga fitoret në javën e parë.
Takimi tjetër luhet mes M. Technologie dhe Fer Volley. Të dy këto skuadra janë në kërkim të fitores së parë pas disfatave nga Drita respektivisht Fushë Kosova, në xhiron paraprake.
Çiftet dhe oraret e plota në Superligën A, femrat:
May be an image of text that says 'SUPERLIGA EMRA FVK FEDERATA OLEJBOLLIT KOSOVES REPU BLIKA KOSOVES MINIST RINISE NISE ÛESPORT M-TECHNOLOGIE VS FER VOLLEY 09-10-2022 18:30 SKENDERAJ VS FUSHE KOSOVA 09-10-2022 19:00 DRITA VS FERONIKELI 09-10-2022 17:00 agrotrade ...anytime,anywhere My travel www. www.fvk-ks.org fvkkosova kosovavolleyballfederation kosvolleyball leyball'

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Peja mposht G. E Therandën në ndeshjen e xhiros së dytë në Superligën A, meshkujt

Kampioni i Kosovës në volejboll, Peja ka vazhduar me fitore këtë edicion, duke regjistruar fitoren e dytë në po aq javë, pasi mposhti si mysafir Therandën me rezultat 1-3 Suharekasit fituan setin e parë me rezultat 25-16, por pejanët u rikthyen duke fituar tre setet e ardhshme (19-25, 16-25, 9-25). […]