Xhiroja e dytë në Superligën A, meshkujt, vjen me superndeshje

FVK
0 0
Read Time39 Second
Superliga A vazhdon këtë fundjavë me xhiron e dytë, e cila do të përcillet me superndeshje, derisa të tri takimet në konkurrencën e meshkujve nuk duhet humbur.
G. E Theranda dhe Peja ndeshen në përballjen interesante, pasi të dy këto ekipe realizuan fitore në xhiron e parë kundër Dritës respektivisht Lubotenit.
Në takimin tjetër përballen dy ekipet humbëse në xhiron e parë, Ferizaj dhe Luboteni, të cilat do të luftojnë për fitoren e parë.
Në takimin e fundit, Drita pret Skenderbeun, pas disfatës së ngushtë nga G.E Theranda në javën e parë me rezultat 3-2. Në anën tjetër, Skenderbeu regjistroi një fitore me shumë mund kundër Ferizajt xhiron e fundit, me rezultat 3-2.
Gjeni çiftet e plota dhe oraret në Superligën A, meshkujt, të paraqitura grafikisht.
May be an image of text that says 'SUPERLIGA MESHKUJT FVK FEDERATA VOLEJBOLLIT KOSOVES REPU BLIA KOSOVES MINIST NISE SPORTIT G. E THERANDA VS PEJA 08-10-2022 19:00 FERIZAJ VS LUBOTENI 08-10-2022 20:00 DRITA VS SKENDERBEU 09-10-2022 20:00 agrotrade anytime,anywhere My travel WwW fvk-ks.org fvkkosova kosovavolleyballfederation kosvol leyball'

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Orari dhe çiftet në Superligën A, femrat - xhiroja e dytë

Superliga A, në konkurrencën e femrave, rikthehet me takimet e xhiros së dytë, të cilat zhvillohen të gjitha të dielën. Kampioni në fuqi, Drita pritet të ketë punë të lehtë kundër një Feronikeli që përbëhet kryesisht nga lojtare të reja. “Intelektualet” në xhiron e parë kishin mposhtur M. Technologien me […]