Vazhdon festivali i volejbollit për fëmijë me organizimin në Prishtinë

FVK
0 0
Read Time25 Second

Iniciativa me festivalin e volejbollit për fëmijë, i organizuar nga Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK), në kuadër të projektit të Federatës Evropiane të Volejbollit “CEV School Project”, ka vazhduar nëpër lokacione tjera të Kosovës, derisa së fundmi qendër ka pasur Prishtinën.

Plot pesë shkolla të volejbollit kryeqytetase morën pjesë. Rreth 80 fëmijë shijuan kënaqësinë që ofron volejbolli duke u argëtuar dhe miqësuar së bashku

Pjesë e eventit ishin edhe presidenti i FVK-së, Bahri Gjinovci dhe sekretari i përgjithshëm, Valon Nikqi.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Superliga A, meshkujt: Mbyllet xhiroja e parë, fiton Peja, Skenderbeu e G. E Theranda

Java e parë në Superligën A, meshkujt, është mbyllur me tri ndeshjet që u zhvilluan të dielën mbrëma. Fillimisht Skenderbeu mposhti Ferizajn në një përballje tejet të fortë dhe të baraspeshuar. Ferizaj në setet që i fitoi tregoi vetmohim të pashoq, por Skenderbeu dominoi fuqishëm tre setet tjerë, të cilat […]