DRITA DHE LUBOTENI NË GARAT EVROPIANE

FVK
0 0
Read Time30 Second

Drita nga Gjilani në konkurencen e femrave dhe Luboteni nga Ferizaj në konkurencen e meshkujve do të jenë klubet kosovare që do të marrin pjesë në garat evropiane. Të dyja ekipet do të paraqiten në Challenge Cup. Sot është bërë edhe terheqja e shortit dhe skuadrat kosovare kanë mësuar kundërshtarët e tyre.

Drita në ndeshjen e parë do të takohet me ekipin nga Greqia AO Thiras Santorini, ndërsa Luboteni do të takohet me ekipin Maliye Milli Pyiango Ankara.

CEV CHALLENGE CUP WOMEN

Drita 🇽🇰 vs AO Thiras 🇬🇷

CEV CHALLENGE CUP MEN

Luboteni 🇽🇰 vs Maliye Milli Pyiango 🇹🇷

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KOSOVA HUMB EDHE DY NDESHJE NË KAMPIONATIN BALLKANIK U-20

Kosova – Maqedonia Veriore  0:3(10:25, 15:25, 12:25) Greqia – Kosova 3:0(25:11, 25:9, 25:16) Kosova ka humbur edhe në ndeshjen e dytë dhe të tretë në Kampionatin Ballkanik U-20 të meshkujve nga kombëtarja e Maqedonisë Veriore dhe Greqisë. Kosova është pjesë e grupin A ku bëjnë pjesë edhe Shqipëria, Greqia dhe Maqedonia Veriore. Federata e […]