Mbyllet kongresi i 38 i FIVB-së, ku morën pjesë krerët e FVK-së

FVK
0 0
Read Time29 Second

Kongresi i 38 i Federatës Ndërkombëtare të Volejbollit (FIVB) ka përfunduar me aktivitetet e ditës së dielë.

Në këtë kongres, i cili u mbajt në Arnhem të Holandës, ku po zhvillohet edhe Kampionati Botëror i volejbollit për femra, morën pjesë presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci dhe sekretari i përgjithshëm, Valon Nikqi.

Gjinovci dhe Nikqi këtë kongres shfrytëzuan për takime me federata të tjera, me të cilat tash është krijuar një urë lidhëse komunikimi, dhe gjithashtu me stafin e FIVB-së, me të cilin është diskutuar për projekte të rëndësishme në të ardhmen.

May be an image of 4 people, people standing, suit, indoor and text that says 'FIVB World Congress Restaurant "Sydney Room" ICH ne FIV3 பட FIV3'

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

CEV i jep jehonë projektit të shkollave në Kosovë

Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK) po vazhdon të mbajë festivale për fëmijët e grupmoshave nën 14-vjeç, duke përkrahur të gjitha shkollat e volejbollit në Kosovë. FVK në këto festivale po shpërndan edhe topa dhe rrjeta ndihme për shkollat e volejbollit. Dhe Federata Evropiane e Volejbollit (CEV) i ka kushtuar […]