KVF FERIZAJ PËRSËRIT SUKSESIN E VITIT TË KALUAR, KAMPION PËR U14

FVK
0 0
Read Time36 Second

Kampionati U14 në kategorinë femrave përsëri dëshmoi kulminacionin e tij edhe në këtë edicion.

Në fazën finale u zhvilluan këto ndeshje:

Xhiro I:
Prishtina e Re – Fushë Kosova 2-0 (25:19, 25:13)
KVF Ferizaj – Malisheva 2-0 (25:17, 25:10)

Xhiro II:
Prishtina e Re – KVF. Ferizaj 1:2 (25:23, 17:25, 12:25)
Malisheva – Fushë Kosova 2:0 r.z

Xhiro III:
KVF.Ferizaj – Fushë Kosova 2:0 r.z
Maisheva – Prishtina e Re 0:2 (18:25, 21:25)

Renditja tabelare është si në vijim:

1. KVF Ferizaj – 8 pikë
2. Prishtina e Re – 7 pikë
3. Malisheva – 3 pikë
4. Fushë Kosova – 0 pikë

Federata e Volejbollit i përgëzon vashat e Ferizajt për titullin kampion!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KOSOVA HUMB NDESHJEN E PARË NË KAMPIONATIN BALLKANIK U-20

Shqipëria – Kosova 3:0(25:9, 25:11, 25:13) Kosova ka humbur ndeshjen e parë të Kampionatit Ballkanik U-20 të meshkujve nga kombëtarja e Shqipërisë. Kosova është pjesë e grupin A ku bëjnë pjesë edhe Shqipëria, Greqia dhe Maqedonia Veriore. Federata e Volejbollit e Kosovës uron ekipin kombëtar të Shqipërisë, ndërsa lojtarëve dhe stafit […]