KOMBËTARJA E KOSOVËS U20 MESHKUJT KTHEHET NË KOSOVË

June 28, 2019

Kombëtarja e Kosovës U20 meshkujt sonte është kthyer në Kosovë pas pjesëmarrjes në Kampionatin Ballkanik U20. Kampionati Ballkanik është mbajtur në Tiranë ku pjesëmarrëse ishin tetë shtete. Pavarësisht që Kosova nuk arriti të fitoj ndonjë ndeshje ata krijuan një provojë mjaft pozitive, duke patur parasysh se shumë nga lojtarët ishin nën moshën 18 vjeçare. Me siguri se provoja e krijuar nga disa lojtarë në këtë garë do ti shërbej kombëtares U18…

Read More >>

IBRAJ GJYQTARI QË PËRFAQËSOI KOSOVËN NË KAMPIONATIN BALLKANIK U20M

June 28, 2019

Ardian Ibraj është gjyqtari që ndau drejtësinë si gjyqtar kryesor në ndeshjen Romania  – BeH  me kolegun e tij nga Greqia 🇬🇷 në Ballkaniadë U20 (M) që është mbajtur në Tiranë . Njëri ndër gjyqtarët më të mirë të Kosovës, përveç kësaj ndeshje, ndau drejtësinë edhe për ndeshje tjera, duke treguar se jo rastësisht është ndër gjyqtarët më të mirë në vend.

Read More >>

KOMBËTARJA U19 KA ARRITUR NË ANKARA

June 28, 2019

Kombëtarja e Kosovës U19 femrat ka zhvilluar stërvitjen e parë para fillimit të Kampionatit Ballkanik i cili do të filloj nesër, e që do të mbahet në Ankara të Turqisë. Federata e Volejbollit i uron suksese kombëtares U19 në aventurën e saj.

Read More >>

KOMBËTARJA E KOSOVËS U19 FEMRAT NË KAMPIONATIN BALLKANIK

June 28, 2019

Kombëtarja e Kosovës U19 në konkurencen e femrave pas përgaditjeve disa ditore, sonte do të udhëtoj në Turqi për pjesëmarrje në Kampionatin Ballkanik U19, i cili do të mbahet në Ankara për pesë ditë me radhë. Para nisjes në Turqi në radhët e ekipit kombëtar ka mbretëruar atmosferë mjaft pozitive. Stafi dhe lojtaret janë shprehur mjaft optimiste para kësaj sfide dhe presin rezultate pozitive nga kjo paraqitje. Për ti përcjellur…

Read More >>

KOSOVA HUMB EDHE DY NDESHJE NË KAMPIONATIN BALLKANIK U-20

June 26, 2019

Kosova – Maqedonia Veriore  0:3(10:25, 15:25, 12:25) Greqia – Kosova 3:0(25:11, 25:9, 25:16) Kosova ka humbur edhe në ndeshjen e dytë dhe të tretë në Kampionatin Ballkanik U-20 të meshkujve nga kombëtarja e Maqedonisë Veriore dhe Greqisë. Kosova është pjesë e grupin A ku bëjnë pjesë edhe Shqipëria, Greqia dhe Maqedonia Veriore. Federata e Volejbollit e Kosovës lojtarëve dhe stafit të Kosovës ju dëshiron suksese në ndeshjet tjera.

Read More >>

DRITA DHE LUBOTENI NË GARAT EVROPIANE

June 26, 2019

Drita nga Gjilani në konkurencen e femrave dhe Luboteni nga Ferizaj në konkurencen e meshkujve do të jenë klubet kosovare që do të marrin pjesë në garat evropiane. Të dyja ekipet do të paraqiten në Challenge Cup. Sot është bërë edhe terheqja e shortit dhe skuadrat kosovare kanë mësuar kundërshtarët e tyre. Drita në ndeshjen e parë do të takohet me ekipin nga Greqia AO Thiras Santorini, ndërsa Luboteni do…

Read More >>

TË ENJTEN FILLON SEMINARI PËR TRAJNER TË BEACH VOLLEY

June 26, 2019

Nga data 27 Qershor deri me 1 Korrik, në Kosovë do të mbahet seminari ndërkombëtar për trajner të beach volley. Ky është seminari i tretë të cilin Federata e Volejbollit e Kosovës në bashkëpunim me Komitetin Olimpik të Kosovës dhe përkrahur nga Solidariteti Olimpik Ndërkombëtar do ta organizoj në Kosovë. Seminari do të mbahet në Holiday Resort në Sllatinë të madhe, ndërsa drejtues i seminarit do të jetë z. Jeff Brehaut. Në…

Read More >>

KOSOVA HUMB NDESHJEN E PARË NË KAMPIONATIN BALLKANIK U-20

June 25, 2019

Shqipëria – Kosova 3:0(25:9, 25:11, 25:13) Kosova ka humbur ndeshjen e parë të Kampionatit Ballkanik U-20 të meshkujve nga kombëtarja e Shqipërisë. Kosova është pjesë e grupin A ku bëjnë pjesë edhe Shqipëria, Greqia dhe Maqedonia Veriore. Federata e Volejbollit e Kosovës uron ekipin kombëtar të Shqipërisë, ndërsa lojtarëve dhe stafit të Kosovës ju deshiron suksese në ndeshjet tjera.

Read More >>

KVF FERIZAJ PËRSËRIT SUKSESIN E VITIT TË KALUAR, KAMPION PËR U14

June 25, 2019

Kampionati U14 në kategorinë femrave përsëri dëshmoi kulminacionin e tij edhe në këtë edicion. Në fazën finale u zhvilluan këto ndeshje: Xhiro I:Prishtina e Re – Fushë Kosova 2-0 (25:19, 25:13)KVF Ferizaj – Malisheva 2-0 (25:17, 25:10) Xhiro II:Prishtina e Re – KVF. Ferizaj 1:2 (25:23, 17:25, 12:25)Malisheva – Fushë Kosova 2:0 r.z Xhiro III:KVF.Ferizaj – Fushë Kosova 2:0 r.zMaisheva – Prishtina e Re 0:2 (18:25, 21:25) Renditja tabelare është…

Read More >>