Mbyllet spektakli në Beach Volley Mix, Alfred Pllana/Xhudjena Kurti kampionë

FVK
0 0
Read Time35 Second
Çifti Alfred Pllana/Xhudjena Kurti ka triumfuar në garën e Beach Volley Mix, të organizuar nga Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK) dhe Komuna e Prishtinës, të dielën.
Ishte një garë jashtëzakonisht e fortë që u përcoll me ndeshje interesante, derisa në fund dyshja Pllana/Kurti fitoi me plot meritë. Në finale, ata mposhtën çiftin tjetër po ashtu impresiv Ermal Maliqi/Melirona Avdullahu, derisa vendin e tretë e zuri dyshja Armend Berisha/Adelajda Prenga.
Kupat për dyshen triumfuese i ndau presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës, Bahri Gjinovci, ndërsa medaljet sekretari i përgjithshëm, Valon Nikqi. Kujtojmë se për ekipet fituese u ndanë edhe mjete financiare si shpërblim për më të mirët e kësaj gare.
May be an image of 2 people and people standing
May be an image of 7 people and people standing
May be an image of 5 people and people standing
May be an image of 5 people and people standing
May be an image of 4 people and people standing
May be an image of 4 people, people standing and indoor
May be an image of 8 people and people standing

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Presidenti Gjinovci nënshkruan marrëveshje sponsorisimi me 'My Travel'

Presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci ka nënshkruar marrëveshje sponsorisimi me kompaninë e udhëtimit, ‘My Travel’, e cila ka vendosur të përkrah institucionin më të lart të volejbollit në vend me mjete financiare. Gjinovci falenderoi pronaren e ‘My Travel’, Agnesa Sadiku Gjyshinca për gatishmërinë e bashkëpunimit […]