KV Peja mposhtet në finalen e Kupës Ballkanike

FVK

Ekipi kosovar, KV Peja ka zënë vendin e dytë në Kupën Ballkanike, të mërkurën pasdite, pasi u mposht në finalen e kompeticionit nga ekipi turk, Cizre Belediye Sports Club. Ekipi verdhezi u mposht me rezultat 3-0 (25:10, 25:19, 25:14) nga skuadra nikoqire. Pas ndeshjes, Peja u dekorua me medaljet e […]

Vendimet e bordit të FVK-së nga mbledhja e fundit

FVK

Bordi i Federatës së Volejbollit të Kosovës, me datë 20.09.2022, ka mbajtur mbledhjen e rregullt në të cilën, ndër të tjera, mori këto vendime: Aprovoi raportin e pjesëmarrjes në Kampionatin Ballkanik U19, femrat. Aprovoi raportin e pjesëmarrjes në Kampionatin Ballkanik U20, meshkujt. Aprovoi raportin e pjesëmarrjes në Kampionatin Evropian të […]

KV Drita fituese e turneut ndërkombëtar

FVK

Dy ekipe nga Kosova kanë qenë pjesëmarrëse në turneun ndërkombëtar të organizuar nga Klubi i Volejbollit “Nakovski Volley” nga Strumica e Maqedonisë së Veriut me 10/11 Shtator. Drita dhe Skenderaj nga Kosova, Rabotniçki nga Shkupi si dhe ekipi nikoqir ishin pjesëmarrëse. Në ndeshjet gjysmëfinale u takuan, Drita vs Nakovski Volley […]