Vendimet e bordit të FVK-së nga mbledhja e fundit

FVK
0 0
Read Time42 Second
Bordi i Federatës së Volejbollit të Kosovës, me datë 20.09.2022, ka mbajtur mbledhjen e rregullt në të cilën, ndër të tjera, mori këto vendime:
?Aprovoi raportin e pjesëmarrjes në Kampionatin Ballkanik U19, femrat.
?Aprovoi raportin e pjesëmarrjes në Kampionatin Ballkanik U20, meshkujt.
?Aprovoi raportin e pjesëmarrjes në Kampionatin Evropian të Beach Volley U18.
?Aprovoi raportin e turneut të Beach Volley Mix.
?Aprovoi raportin e Festivalit për Fëmijë.
?Aprovoi raportin e Seminarit të Trajnerëve të Shkollave të Volejbollit.
?Aprovoi në parim raportin e Afatit Kalimtar.
?Aprovoi propozicionet e garave 2022/23.
?Aprovoi Kalendarin e Garave 2022/23.
?Aprovoi Raportin Financiar (Aneks Memorandum dhe TM2).
?Emëroi Komisionin për Akte Normative në përbërje: Isuf Jahmurataj, Fadul Luta dhe Visar Alimehaj.
?Vendosi të subvencionojë vendosjen e reklamave ndriçuese (LED) për ndeshjet që transmetohen drejtpërdrejt në TV në sezonin vjeshtor 2022/23.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KV Peja mposhtet në finalen e Kupës Ballkanike

Ekipi kosovar, KV Peja ka zënë vendin e dytë në Kupën Ballkanike, të mërkurën pasdite, pasi u mposht në finalen e kompeticionit nga ekipi turk, Cizre Belediye Sports Club. Ekipi verdhezi u mposht me rezultat 3-0 (25:10, 25:19, 25:14) nga skuadra nikoqire. Pas ndeshjes, Peja u dekorua me medaljet e […]