FVK pjesë e seminarit anti-doping

FVK
0 0
Read Time31 Second
Sot, e hënë 13.12.2021, me fillim nga ora 18:00 mbahet seminari anti-doping me përfaqësues të klubeve të volejbollit kosovar.
Seminari mbahet në bashkëpunim me agjensionin kosovar për anti-doping, KosAda, derisa ligjërues do të jetë koordinatori i këtj agjensioni, Bernard Tahirbegolli.
Përveç klubeve, në seminar do të marrin pjesë edhe zyrtarë të FVK-së.
Disa prej temave kryesore që do të diskutohen:
⚫ Kush është WADA dhe çka janë politikat anti-doping?
⚫ Kush është KosAda dhe për çka është përgjegjëse?
⚫ Lista e substancave dhe metodave të ndaluara nga WADA për vitin 2022
⚫ Procedurat e testimit për kontrollë të dopingut.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Istref Elezaj, gjyqtari i parë që i nënshtrohet kursit për marrje të licencës ndërkombëtare: Ndjehem me fat

Gjyqtari kosovar, Istref Elezaj ka ateruar në Caorle të Italisë ku do t’i nënshtrohet një kursi 10-ditorë për marrje të licencës si gjyqtar ndërkombëtar i volejbollit, duke u bërë kështu i pari në histori të volejbollit kosovar që i nënshtrohet një avancimi të tillë. Në një prononcim për faqen zyrtare […]