KOSOVA NË KAMPIONATIN EVROPIAN TË BEACH VOLLEY U18

FVK
0 0
Read Time46 Second
Dy ekipet kombëtare të Kosovës në Beach Volley U18, sot heret në mengjes kanë udhëtuar në Izmir të Turqisë për pjesëmarrje në Kampionatin Evropian të Beach Volley U18.
Dy ekipet kombëtare sot kanë mbajtur edhe stlrvitje, ndërsa pas pak do ti mësojn edhe kundërshtarët që do ti kenë në grup.
Në konkurencen e femrave Kosova po përfaqësohet nga dyshja kampione, Melirona Avdullahu dhe Yllka Jashari, ndërsa në konkurencen e meshkujve nga dyshja Endi Zejna dhe Edon Ibrahimi. Ekipet drejtohen nga dy trajnerët, Vildane Jashari femrat, respektivisht Arsim Lohaj meshkujt.
Federata e Volejollit ju deshiron suksese të dyja ekipeve kombëtare, në garë e cila fillon nesër.
Më shumë detaje rrethë Kampionatit Evropian U18, mund të gjeni në lidhjen:

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

MËSOHEN KUNDËRSHTARËT E KOSOVËS

Hedhet shorti për Kampionatin Evropian të Beach Volley U18. Kosova ka mësuar kundërshtarët e grupeve në të dy konkurencat. Kosova në të dy konkurencat do të jetë pjesë e grupit C. Grupi C Femrat Kosova Izraeli Spanja Grupi C Meshkujt Kosova Turqia Slovenia Lituania Të dy ekipet ndeshjet e para […]