Valmira Ramadani dhe Dhuratë H. Sylejmani, pësuan humbje nga dyshja sllovene

FVK
0 0
Read Time33 Second

Ekipi i Kosovë në konkurrencën e femrave në beach volley, Valmira Ramadani dhe Dhuratë H. Sylejmani, pësuan humbje nga dyshja sllovene, Fabjan – Kregar, 2:0 në sete (21:16 dhe 21:17)., në ndeshjen e parë të grupit B të Lojërave Mesdhetare në Rërë, Patra 2019.

Ekipi ynë tregoi paraqitje të mirë dhe deri diku ishte rival i barabartë me sllovenet.

Takimin e përcollën nga afër drejtuesit e lartë të Komitetit Olimpik të Kosovës dhe Federatës së Volejbollit të Kosovës.

Ndeshjen e radhës e zhvillojnë sot ndaj Francës, që llogaritet favorite për të fituar medaljen e artë. Takimi fillon në ora 17:30. Iu ë më shumurojmë fat dhe suksese vajzave tona.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Faton Mustafa dhe Armend Berisha, shënuan fitore në ndeshjen e sotme ndaj Andorrës

Ekipi i Kosovës në konkurrencën e meshkujve në beach volley, Faton Mustafa dhe Armend Berisha, shënuan fitore në ndeshjen e sotme ndaj Andorrës, në Lojërat Mesdhetare në Rërë Patra 2019. Djemtë tanë triumfuan 2:0 në sete (21:15 dhe 27:25), në kuadër të grupit B. Kosova kualifkohet në 12 ekipet më […]