NDAHET NGA JETA JETON NEBIU

FVK
0 0
Read Time44 Second

Me dhimbje të thellë e morëm lajmin për ndarjen nga jeta të mikut dhe kolegut tonë, presidentit të Federatës së Badmintonit, z. Jeton Nebiu.

I ndjeri Nebiu, njihej për punën, energjinë dhe elanin e tij.

Si të tillë FVK do ta kujtojë gjithmonë, kontributin dhe veprën e tij.

Jeton Nebiu i lindur në vitin 1971 në fshatin Bresanë, prej shumë vitesh jetonte në Prishtinë e punonte si profesor i edukatës fizike.

Ai kontriboi në Federatën e Sportit Shkollor, e më vonë u zgjodh edhe edhe president i Federatës së Badmintonit të Kosovës.

Varrimi i të ndjerit bëhet sot (e shtunë, 26 tetor) në varrezat e fshatit Bresanë, me namazin e ikindisë 15:20h.

Federata e Volejbollit e Kosovës i dërgon ngushëllime familjes Nebiu, të afërmve dhe miqve e gjithë atyre që e njohën Jetonin.

Ta kujtoni përjetë!

Me respekt,
Dr. Abedin Ibrahimi,
Kryetar i FVK-së

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

LIGA E PARË - JAVA E TRETË

Këtë javë vazhonë java e tretë e ligës së parë në të dyja kategoritë, takimet që luhen këtë javë dhe tabelat i gjeni më poshtë: