VËLLAZNIMI KAMPION TË KOSOVËS U18

FVK
0 0
Read Time33 Second

VËLLAZNIMI KAMPION TË KOSOVËS U18
Ka përfunduar sot Kampionati i Kosovës në volejboll për grupmoshën U18.
Vëllaznimi në konkurencen e meshkujve kanë arritur të fitojnë titullin e Kampionit të Kosovës 2020/2021, duke mposhtur në finale Prishtinën.
??KV. VËLLAZNIMI-MESHKUJT
NËNKAMPION TË SUPERLIGES U18
? KV. PRISHTINA – MESHKUJT
Ekipet finaliste ishin :

Kv. Prishtina 1️⃣➖2️⃣ Kv. Vëllaznimi✅

Garat e Play Off-it u organizuan në form grumbullimi në Malishevë nga KV Malisheva në të dy konkurencat.
Pas fitoreve të arritura për ekipet fituese u ndanë kupa dhe medalje.
Federata e Volejbollit e Kosovës uron ekipin e Vëllaznimit për suksesin e arritur dhe organizatorin për një organizim të mirë dhe të suksesshëm!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

AGRO TRADE, SPONSOR I FEDERATËS SË VOLEJBOLLIT TË KOSOVËS

Kompania e njohur kosovare Agro Trade Group dhe Federata e Volejbollit e Kosovës, kanë nënshkruar edhe zyrtarisht marrëveshje bashkëpunim. Agro Trade do të jetë sponsor i FVK-së, duke shfrytëzuar benefitet e ligjit për sponsorizim dhe vullnetit të mirë për kontribut në sportin e volejbollit. FVK e falënderon kompaninë Agro Trade […]