VËLLAZNIMI KAMPION TË KOSOVËS U18

FVK

VËLLAZNIMI KAMPION TË KOSOVËS U18 Ka përfunduar sot Kampionati i Kosovës në volejboll për grupmoshën U18. Vëllaznimi në konkurencen e meshkujve kanë arritur të fitojnë titullin e Kampionit të Kosovës 2020/2021, duke mposhtur në finale Prishtinën. ??KV. VËLLAZNIMI-MESHKUJT NËNKAMPION TË SUPERLIGES U18 ? KV. PRISHTINA – MESHKUJT Ekipet finaliste ishin […]

MALISHEVA FITON TITULLIN E KAMPIONIT U16 PËR MESHKUJ

FVK

Në finalen e Play Off-it të zhvilluar në mes të Malishevës dhe Feronikelit nga Drenasi, ekipi nga Malisheva ka arritur të fitoj ndeshjen. Më këtë fitore të arritur Malisheva është shpallur Kampion i Kosovës U16, për vitin 2020/2021. Federata e Volejbollit e Kosovës uron KV Malishevën për titullin e Kampionit […]

SUTI SPORT KAMPION I KOSOVËS PËR FEMRA U16

FVK

Skuadra e Suti Sport nga Peja ka arritur të shpallet Kampion i Kosovës për grupmoshën U16 femrat. Pas fitoreve në ndeshjet gjysmëfinale, ne finale u takuan Suti Sport nga Peja dhe Feniks nga Kamenica të cilat fituan ndaj Ulpianes, respektivisht ndaj Gjinocit. Finalja ishte mjaft interesante ku Suti Sport arriti […]