SUTI SPORT KAMPION I KOSOVËS PËR FEMRA U16

FVK
0 0
Read Time35 Second

Skuadra e Suti Sport nga Peja ka arritur të shpallet Kampion i Kosovës për grupmoshën U16 femrat.
Pas fitoreve në ndeshjet gjysmëfinale, ne finale u takuan Suti Sport nga Peja dhe Feniks nga Kamenica të cilat fituan ndaj Ulpianes, respektivisht ndaj Gjinocit.
Finalja ishte mjaft interesante ku Suti Sport arriti ta fitoj me rezultat 3:1 në sete.
Është ky titulli i parë i skuadres pejane e cila është themeluar në vitin 2016.
Ndeshjet e Play Off-it u organizuan në Q.R.S. Suti Sport në Pejë në nivelin e duhur.
Federata e Volejbollit e Kosovës uron skuadren e Suti Sport për rezultatin e arritur dhe skuadrat tjera për paraqitjet në garat e play off-it 👏

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

MALISHEVA FITON TITULLIN E KAMPIONIT U16 PËR MESHKUJ

Në finalen e Play Off-it të zhvilluar në mes të Malishevës dhe Feronikelit nga Drenasi, ekipi nga Malisheva ka arritur të fitoj ndeshjen. Më këtë fitore të arritur Malisheva është shpallur Kampion i Kosovës U16, për vitin 2020/2021. Federata e Volejbollit e Kosovës uron KV Malishevën për titullin e Kampionit […]