KV Klina shpallet kampione në Ligën e Parë (perëndim), femrat

FVK
0 0
Read Time39 Second

7 maj, 2022 – KV Klina shpallet kampione në Ligën e Parë (perëndim), femrat, dhe inkuadrohet në Superligën B nga edicioni i ardhshëm. Klina u shpall kampione si ekipi me më së shumti pikë, 37 (aq sa pati edhe Peja) pas 17 xhirove të zhvilluara në kampionatin respektiv. Vashat klinase u dekoruan për suksesin së fundmi nga akterë të rëndësishëm sportiv e institucional. Medaljet për kampionet i ndanë drejtoresha e sportit në Klinë, Fatjona Gashi, anëtari i bordit të Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Abedin Mehani, dhe komesari i garave, Ardian Ibraj. Ndërsa Kupën për kapitenën, Klaudia Gojani, e ndau sekretari i përgjithshëm i FVK-së, Valon Nikqi. FVK uron Klinën për suksesin në Ligën e Parë dhe i uron fat në garat e Superligës B nga sezoni i ardhshëm.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Drita fiton finalen e tretë të playoffit kundër Fer Volley

7 maj, 2022 – Drita, femrat, fiton ndeshjen e tretë të finales së playoffit kundër Fer Volley dhe e gjen veten një fitore larg titullit. “Intelektualet” triumfuan me rezultat 3-1 (7-25, 25-22, 25-16, 26-24) në sete. Ferizajaset e startuan ndeshjen në mënyrë brilante, duke fituar setin e parë me rezultat […]