Peja fiton edhe ndeshjen e dytë finale të playoffit kundër Lubotenit

FVK
0 0
Read Time36 Second

4 maj, 2022 – Djelmoshat e Milot Bardhit triumfuan me rezultat 1-3 (13-25, 22-25, 25-19, 23-25) në sete si mysafir, teksa kanë regjistruar dy fitore nga po aq ndeshje në finale kundër rivalit nga Ferizaj. Nikoqirët u munduan të bëjnë më shumë, sidomos në setin e dytë dhe të katërt, por ishin të pa fuqishëm të evitojnë humbjen nga ekipi që jo shumë kohë më parë fitoi edhe Kupën e Kosovës. Të dielën, me fillim nga ora 20:15, zhvillohet ndeshja e tretë finale, e cila mund t’ia sigurojë titullin e dytë pejanëve për këtë sezon, në rast fitoreje. Kjo përballje transmetohet direkt në RTK4, me kalim në RTK1 prej orës 21:30.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Fer Volley fiton ndeshjen e dytë finale

5 maj, 2022 – Fer Volley rikthehet fuqishëm dhe mposht Dritën bindshëm në ndeshjen e dytë finale të playoffit, në konkurrencën e femrave. Ferizajaset, të inspiruara në terren të vetë, treguan fuqinë e vërtetë dhe u rikthyen fuqishëm për të triumfuar 3-0 (25-21, 25-20, 25-20). “Intelektualet” tentuan të bëjnë më […]