Elezi: Besoj se do ta kthejmë rezultatin

FVK
0 0
Read Time47 Second

Erzeni ka triumfuar si nikoqir i Ferizajt, me rezultat 3-0, në ndeshjen e vlefshme për 1/2 e finales së ligës ‘Gjergj Kastrioti’. Deklarata e trajnerit të Ferizajt, Arif Elezi për RTSH, pas ndeshjes:

”Në përgjithësi, një ndeshje e mirë për neve. Një eksperiencë e re në këtë ligë. Kanë vendosur momente shumë të vogla ndeshjen. Në pikët e fundit, në të gjitha setet, nuk kemi qenë shumë të përqëndruar. Kemi pasur mungesë të pranimit të topit të parë, gjithashtu edhe në bllok. Në përgjithësi jam i kënaqur, përkundër që nuk kemi mujtë me u përgatitë shumë mirë për këtë ndeshje, por shpresoj që në ndeshjen e kthimit kemi me bë punë më të mirë dhe do të kemi një rezultat krejt tjetër. Kemi hapësirë me u përmirësu në disa pika, në bllok dhe në pranim të topit të parë, gjithashtu edhe komponenti i ekipës me lojtarë tjerë dhe besoj e kthejmë rezultatin.”

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Ilazi: Nuk ka mbaruar asgjë

Drita mposhtet si mysafir i Tiranës me rezultat 1-3, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të ligës ‘Gjergj Kastrioti’. Deklarata e trajnerit të ekipit gjilanas, Lorik Ilazi pas ndeshjes, për RTSH Sport: ”Ishte një lojë shumë e bukur, e përgëzoj Tiranën. Normalisht, këtu nuk ka mbaruar asgjë, është edhe ndeshja në […]