Në fundjavë fillojnë ndeshjet e ligës së përbashkët, Kosovë-Shqipëri, ‘Gjergj Kastrioti’

FVK
0 0
Read Time36 Second

Kosova në këtë ligë përfaqësohet nga KV Ferizaj dhe KV Peja në konkurrencën e meshkujve, ndërsa KV Drita dhe KV Fer Volley garojnë te femrat. Në anën tjetër, KV Erzeni dhe KV Tirana përfaqësojnë meshkujt nga Shqipëria, ndërsa te femrat garojnë KV Skënderbeu dhe KV Tirana. Kjo është hera e parë që mbahet një garë e formatit të tillë me ekipe nga Kosova dhe Shqipëria. Ndeshjet zënë vend në formë të turneut, vajtje-ardhje, para se të fillojnë në formatin kampional sezonin e ardhshëm. Takimet e para luhen në fundjavë, më 19 shkurt, ndërsa gara mbyllet me finalet e 2 marsit.

Më poshtë, datat dhe oraret e ndeshjeve.

Kalendari i ndeshjeve per Ligen Gjergj Kastrioti 21-22 (1)

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
100 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Elezi: Besoj se do ta kthejmë rezultatin

Erzeni ka triumfuar si nikoqir i Ferizajt, me rezultat 3-0, në ndeshjen e vlefshme për 1/2 e finales së ligës ‘Gjergj Kastrioti’. Deklarata e trajnerit të Ferizajt, Arif Elezi për RTSH, pas ndeshjes: ”Në përgjithësi, një ndeshje e mirë për neve. Një eksperiencë e re në këtë ligë. Kanë vendosur […]