TËRHIQET SHORTI PËR LIGËN E PARË

FVK
1 0
Read Time30 Second

Në lokalet e Shtëpisë së Sporteve sot është bërë terheqja e shortit për Ligën e Parë. Në këtë takim përfaqësuesve të klubeve ju drejtuan sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi dhe komeari i garave Lulzim Gërguri. Edicioni i ri i Ligës së Parë fillon me 19/20 Tetor.
Këtë vit në Ligën e parë kemi mjaft ekipe që debutojn në garat e senioreve. Suti Sport nga Peja, Llapi nga Podujeva, Arbëria nga Dardana dhe Prishtina Elite janë ekipet që i shtohen Ligës së Parë.

Federata e Volejbollit e Kosovës ju deshiron suksese ekipeve debutuese dhe të gjitha ekipeve pjesëmarrëse në këtë kampionat.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

PRISHTINA VOLLEY NË KUPËN BALLKANIKE - BVA CUP 2019 Men

Klubi i volejbollit Prishtina Volley M nga Prishtina ka udhëtuar sot në qytetin e Strumicës për të marrur pjesë në Kupën Ballkanike të klubeve e cila zhvillohet nga data 2-4 Tetor 2019. Në këtë garë përveq Prishtinës marrin pjesë edhe ekipi nikoqir OK Gio Strumica dhe ekipi turk Tokat Belediye […]