Dy ndeshje në konkurrencën e femrave u zhvilluan sot, në kuadër të grupmoshës U14.

FVK
0 0
Read Time30 Second

Takimet u luajtën në formatin vajtje-ardhje mes Fushë Kosovës dhe Feronikelit, me vashat e reja që treguan paraqitje të forta. Të dy ekipet insistuan me vetëmohim impresiv të triumfonin, siç nënvizohet edhe nga rezultatet e ndeshjeve, teksa në fund u desh të ndahen të kënaqura me nga një fitore.

Më poshtë rezultatet e plota:

U 14 (F)
Kv Fushë Kosova 1 -2 Kv Feronikeli
Seti i parë 25-22
Seti i dytë 20-25
Seti i tretë 5-15

Kv Feronikeli 1-2 Kv Fushë Kosova
Seti i parë: 25-20
Seti i dytë: 19-25
Seti i tretë: 8-15

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Kosova, nikoqire e ndeshjeve të Kampionatit Evropian për grupmoshën U22

Kosova, nikoqire e ndeshjeve të grupit të Kampionatit Evropian për grupmoshën U22 (meshkujt). Tentativat e vazhdueshme të Federatës së Volejbollit të Kosovës që të jetë nikoqire e një eventi jashtëzakonisht të rëndësishëm siç është Kampionati Evropian, në fund u shpërblyen duke fituar të drejtën për organizimin e ndeshjeve të grupit respektiv. […]