KOSOVA ORGANIZATORE E KAMPIONATIT BALLKANIK U18

FVK
0 0
Read Time39 Second

Federata e Volejbollit e Kosovës do të jetë organizatore e Kampionatit Ballkanik U18 për meshkuj. Kampionati Ballkanik do të organizohet në qytetin e Ferizajt nga 6-10 Korrik 2019. Në këtë garë përveq Kosovës do të marrin pjesë edhe 5 shtete tjera: Shqipëria, Maqedonia Veriore, Mali i Zi, Rumania dhe Turqia. 
Në bazë të vendimit të Komisionit Teknik të BVA ndeshjet do të zhvillohen me sistem të Bergerit (secili me secilin), ndërsa Kampion shpallet ekipi i cili do të ketë bilans më të mirë nga të gjitha ndeshjet. 
Ky do të jetë aktiviteti i parë ballkanik i organizuar nga FVK për këtë vit nga gjithsejt tri aktivitete që do të organizohen këtë vit. 
Federata e Volejbollit do të jetë e përkushtuar në ngritjen dhe zhvillimin e volejbollit të grupmoshat e reja.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KOMBËTARJA U17 E FEMRAVE GATI PËR BALLKANIK

Kombëtarja e Kosovës U17 po vazhdon përgatitjet intenzive për kampionatin ballkanik U17 që mbahet në BeH ?? Nga data 9 gusht, kombëtarja ka filluar grumbullimin në Ferizaj, ku ka bërë përgatitje për të nxjerrë më të mirën e vajzave të ftuara në kombëtare. Udhëtimin për paisje me viza boshnjake në Shkup, […]