KOMBËTARJA E GATSHME PËR KAMPIONATIN U18

FVK
0 0
Read Time31 Second

Kombëtarja e Kosovës U18 meshkujt po vazhdon përgaditjet për Kampionatin Ballkanik që do të mbahet në Ferizaj nga 6-10 Korrik. 
Sonte për ti vizituar ekipin kombëtar ishin edhe krerët e FVK, të cilët nga afër u njohën me rrjedhën e përgaditjeve nga ana e trajnerëve dhe lojtarëve.
Në radhët e ekipit kombëtar mbretëron një atmosferë mjaft pozitive dhe të gjithë ishin optimist për paraqitje sa më të mirë në këtë garë. 
Në kampionat përveq Kosovës do të marrin pjesë edhe Shqipëria, Mali i Zi, Maqedonia, Rumania dhe Turqia.

Federata e Volejbollit e Kosovës ju deshiron suksese dhe paraqitje të suksesshme kombëtares!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KOSOVA ORGANIZATORE E KAMPIONATIT BALLKANIK U18

Federata e Volejbollit e Kosovës do të jetë organizatore e Kampionatit Ballkanik U18 për meshkuj. Kampionati Ballkanik do të organizohet në qytetin e Ferizajt nga 6-10 Korrik 2019. Në këtë garë përveq Kosovës do të marrin pjesë edhe 5 shtete tjera: Shqipëria, Maqedonia Veriore, Mali i Zi, Rumania dhe Turqia. Në […]