Kosova U19 pëson humbje nga Hungaria

FVK
1 0
Read Time24 Second

9 prill, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, është mposhtur nga Hungaria, në ndeshjen e dytë të Grupit I, i vlefshëm për kualifikueset e Kampionatit Evropian të grupmoshës në fjalë. Vashat ‘Dardane’ në këtë përballje u futën pas një paraqitjeje të fortë kundër Estonisë, pavarësisht humbjes 3-2. Vashat e reja të drejtuara nga selektori Lorik Ilazi, u pësoi 3-0 nga hungarezet, teksa të dielën zhvillon ndeshjen e tretë dhe të fundit të grupit, me fillim nga ora 16:00.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Kosova mposhtet nga Turqia dhe mbyll aventurën në kualifikueset e Kampionatit Evropian

10 prill, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, ka treguar paraqitje solide, sidomos në dy setet e parë, por eventualisht u mposht nga një Kombëtare tejet e fortë, siç është Turqia, me rezultat 3-0 (25-16, 25-16, 25-14). Vashat ‘Dardane’ i japin fund aventurës në Grupi I kualifikues – ku […]