PEZULLOHEN TË GJITHA AKTIVITETET E VOLEJBOLLIT NË HAPËSIRA TË MBYLLURA

FVK
0 0
Read Time42 Second
❗️PEZULLOHEN TË GJITHA AKTIVITETET E VOLEJBOLLIT NË HAPËSIRA TË MBYLLURA❗️
Ju informojm se pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e aktiviteteve sportive në ambiente të mbyllura, Federata e volejbollit e Kosovës ka bërë kërkesë që të vazhdohen garat e Superligës B, pasi që tashmë janë zhvilluar dy xhiro.
Sot kemi marrë përgjigje negative dhe me këtë rast po ju infomojm se në bazë të vendimit të Qeverisë së Kosovës do të pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në hapësira të mbyllura.
Pezullohen stervitjet, garat për të gjithë anëtarë e FVK-së në ambiente të mbyllura deri në një vendim tjetër.
Federata e Volejbollit ju bënë thirrje të gjithë anëtarëve që të respektojn udhëzimet dhe rekomandimet e MSH dhe IKSHP për mbrojtjen dhe parandalimin e Covid-19.
Urojm që të keni shëndet dhe sa më shpejt të rikthehemi me aktivitetet tjera!
?????

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KOMISIONI PËR ZHVILLIM I FVK MBANË TAKIMIN E RADHËS

Komisioni për Zhvillim i FVK, sot ka mbajtur mbledhjen e radhës. Mbledhja është udhëhequr nga kryetarja e komisionit Mimoza Shkodra Bislimi dhe anëtarët e komisionit Bahri Gjinovci e Vildane Jashari. Në mbledhje u diskutuan qështje me rëndësi për zhvillimin dhe avansimin e volejbollit kosovar. Komisioni ka vlerësuar mjaft pozitive hapin […]