MALISHEVA KAMPION TË KOSOVËS U18

FVK
0 0
Read Time34 Second

Ka përfunduar sot Kampionati i Kosovës në volejboll për grupmoshën U18.
Malisheva në konkurencen e femrave dhe Vëllaznimi në konkurencen e meshkujve kanë arritur të fitojnë titullin e Kampionit të Kosovës 2020/2021, duke mposhtur në finale Dritën, respektivisht Prishtinën.
??KV. MALISHEVA – FEMRAT

NËNKAMPION TË SUPERLIGES U18
?KV. DRITA – FEMRAT

Ekipet finaliste ishin :
Kv. Drita 1️⃣➖2️⃣ Kv. Malisheva✅

Garat e Play Off-it u organizuan në form grumbullimi në Malishevë nga KV Malisheva në të dy konkurencat.
Pas fitoreve të arritura për ekipet fituese u ndanë kupa dhe medalje.
Federata e Volejbollit e Kosovës uron ekipin e Malishevës për suksesin e arritur dhe organizatorin për një organizim të mirë dhe të suksesshëm!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KONKURS PËR GJYQTARË TË VOLEJBOLLIT

Shoqata e Gjyqtarëve të Volejbollit – SHGJVK në bashkëpunim me Federaten e Volejbollit të Kosovës – FVK, fton të gjithë kandidatët e interesuar që të konkurojnë për të marrë thirrjen “Gjyqtar i volejbollit”. Të drejtë të paraqitjes kanë të gjithë kandidatët të cilët plotësojnë kushtet si më poshtë: 1. Të […]