DELEGACIONI I FVK NË SHBA

FVK
0 0
Read Time30 Second

Me ftesë të Unionit të Sporteve Amatore në SHBA-AAU, nënkryetari dhe sekretari i pergjithshëm po qëndrojn për vizitë zyrtare në Florida të SHBA.

Vizita po realizohet me qëllim për të ndjekur nga afër organizimin e aktivitetit më masovik në botë.

Alimehaj dhe Nikqi mbrëmë ishin pjesë e hapjes zyrtare, ndërsa do të ndjekin nga afër këtë ngjarje për disa ditë me radhë.

Në këtë ngjarje do të marrin pjesë rreth 2800 ekipe nga shumë vende të botës. Ndeshjet do të zhvillohen në 166 fusha të volejbollit dhe numri i volejbollisteve që do të marrin pjesë është rreth 30.000.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

PUBLIKOHET LISTA E KOMBËTARES U20

Përzgjedhësi i Kosovës në volejboll në konkurencën e meshkujve U20, Hafiz Buzuku, i ndihmuar nga trajneri Ramadan Parduzi ka bërë publike listën e lojtarëve të cilët do të marrin pjesë në Kampionatin Ballkanik, i cili do të mbahet në Shqipëri nga data 24-28 Qershor 2019. Federata e Volejbollit i uron […]