KAMPIONATI I KOSOVËS U16 FEMRAT

FVK
0 0
Read Time42 Second

Në Pejë dhe në Gjilan janë zhvilluar garat çerekfinale të grupmoshës U16 në konkurencen e femrave.
Garat u zhvilluan në dy grupe ku tetë ekipet fituese nga grupet u takuan në mes veti në çerekfinale.
Në Pejë, në Q.S.R. Suti Sport pjesëmarrëse ishin skuadrat: Suti Sport, Malisheva, Gjinoci dhe Prishtina Elite. Pas shumë ndeshjeve interesante në play off u kualifikuan Suti Sport dhe Gjinoci.
Në Gjilan ekipet pjesëmarrëse ishin skuadra e Drites, Ulpiana, Feniks dhe AS Vushtrria. Edhe në Gjilan u zhvilluan ndeshje mjaft rivalizuese dhe atraktive. Pas rezultateve të arritura në play off u kualifikuan Feniks dhe Ulpiana.
Ndeshjet gjysmëfinale dhe finalet e play off-it U16 në të dyja konkurencat do të zhvillohen të dielen në Pejë, në Q.S.R. Suti Sport, ku edhe do te kemi Kampionët në këtë grupmoshë.
#federataevolejbollitekosovës #kampionatiikosovësu16 #volleyball #volejboll #kosova

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

ISTREF ELEZAJ KRYETAR I RI I SHGJVK-së

ISTREF ELEZAJ KRYETAR I RI I SHGJVK-së Shoqata e Gjyqtarëve të Volejbollit e Kosovës, e ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor, duke përzgjedhur strukturat e reja udhëheqëse. Në këtë kuvend, fillimisht të pranishmëve u është drejtuar kryetari i deritashëm Fadil Lumi. Në ambientet e Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sportit (FEFS), me […]