PRESIDENTI GJINOVCI VIZITOI KOMBËTAREN

FVK
0 0
Read Time49 Second

PRESIDENTI GJINOVCI VIZITOI KOMBËTAREN
Presidenti i FVK-së Bahri Gjinovci, e vizitoi kampin e Kombëtares së Kosovës në volejboll.
Gjatë grumbullimit në Istog, vashat e Kombëtares të shtunën janë vizituar nga i pari i FVK-së, i cili e ka përcjellur nga afër punën dhe atmosferën në kampin e “Dardaneve”.
Gjinovci ka rikonfirmuar mbështetjen dhe besimin e madh që FVK e ka te secila volejbolliste, që mori ftesë për ta veshur fanelën e Kosovës.
Privilegj e përgjegjësi për secilin që do ta bartë këtë fanelë, e ky duhet të shërbejë motivim shtesë për ta dhënë maksimumin për fanelën e Kosovës.
Kampi i Kombëtares së vajzave ka filluar nga e premtja më 23 prill 2021 dhe do të vazhdojë deri më 6 maj 2021.
Kosova po përgatitet maksimalisht për prezantim dinjitoz në kualifikimet për CEV EuroVolley 2021, që mbahen nga 7-9 maj 2021 në Podgoricë.
Në Grupin D, së bashku me Kosovën janë edhe: Mali i Zi, Sllovakia e Finlanda.
#ForcaKOSOVA #EuroVolleyW #CEV #FVK #Volejboll #Volleyball

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KOMBËTARJA PO VAZHDON ME PËRGATITJE INTENZIVE

KOMBËTARJA PO VAZHDON ME PËRGATITJE INTENZIVE Volejbollistet e Kombëtares së Kosovës po vazhdojnë përgatitjet intenzive. Kjo është atmosfera që zotëron në një nga seancat përgatitore, të udhëhequra edhe nga fizioterapeuti Elvin Meqikukiqi, i cili është pjesë e kombëtares së drejtuar nga Lorik Ilazi. Shtabi teknik, pjesë e së cilit është […]