Skenderaj fituese e Kupës së FVK-së

FVK
0 0
Read Time59 Second
Skenderaj ka fituar Kupën e Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), pas një paraqitjeje brilante në finale, të dielën mbrëma, ku mposhti Dritën me rezultat 3-0 (25-20, 27-25, 25-16).
Ishte një superfinale që kurorëzon fundjavën e aksionit në volejbollin e femrave në këtë garë, me vashat e trajnerit Ylli Kadriu që treguan vetmohim të pashoq për të mposhtur një kundërshtar të fortë siç është Drita me këtë rezultat.
Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve pas ndeshjes morën pjesë një mori personalitetesh të spikatura nga bota sportive e politike, të cilët patën mundësi të shohin spektakël volejbolli.
Kupa për kapitenen e Skenderajt u nda nga kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura dhe zëvendës ministrja e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Daulina Osmani.
Medaljet për fitueset e këtij trofeu u ndanë nga nënkryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku dhe presidenti i FVK-së, Bahri Gjinovci.
Ndërkohë, medaljet për vendin e dytë u ndanë nga nënkryetarja e FVK-së, Mimoza Shkodra Bislimi, sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi dhe anëtari i bordit Valon Xhafaj.
FVK uron Skenderajn për paraqitjet e treguara përgjatë rrugëtimit drejt trofeut dhe përgëzon Dritën për sportivitetin dhe kompetitivitetin e treguar.
May be an image of 5 people, people standing and indoor
May be an image of 14 people, people standing and indoor
May be an image of 6 people, people standing and indoor

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Drita fiton Kupën e Federatës pas një finaleje spektakolare kundër Ferizajt

Drita ka fituar Kupën e Federatës së Volejbollit të Kosovës pas një fitoreje të mundimshme 3-2 (12-25, 25-23, 20-25, 25-23, 18-16) në sete, në një finale spektakolare në “Ilaz Kodra” të Skenderajt. Ishte një fitore e vështirë por e merituar për “Intelektualët”, të cilët fitojnë trofeun e parë për këtë […]