Ilazi: Nuk ka mbaruar asgjë

FVK
0 0
Read Time45 Second

Drita mposhtet si mysafir i Tiranës me rezultat 1-3, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të ligës ‘Gjergj Kastrioti’. Deklarata e trajnerit të ekipit gjilanas, Lorik Ilazi pas ndeshjes, për RTSH Sport:

”Ishte një lojë shumë e bukur, e përgëzoj Tiranën. Normalisht, këtu nuk ka mbaruar asgjë, është edhe ndeshja në Gjilan. Duke marrë parasysh edhe rivalitetin që treguam sot, kjo nuk do të thotë se këtu është mbyllur gjithçka, pasi do të shihet edhe në ndeshjen në Gjilan. Ishim në disfavor pasi, për ne, ishte ndeshja e parë zyrtare, sepse kampionati te ne tek tani ka filluar dhe kemi mungesë të ndeshjeve, gjë të cilën Tirana nuk e ka. Ishte një nervozizëm tek ekipi jonë, i cili nuk duhet të jetë, duke u nisur së pari nga unë por edhe nga ekipi. Megjithatë, ne do të mobilizohemi gjatë javës së ardhshme dhe do të shohim gabimet tona.”

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Liga 'Gjergj Kastrioti': Fiton Fer Volley, mposhten Drita, Peja dhe Ferizaj

19 mars, 2022 – Kanë përfunduar ndeshjet e para gjysmëfinale të ligës ‘Gjergj Kastrioti, në të dy konkurrencat, të cilat u zhvilluan të shtunën më 19 shkurt. Nga ekipet kosovare pjesmarrëse, Fer Volley (femrat) ishte e vetmja që arriti të regjistrojë fitore, teksa mposhti si nikoqir Skenderbeun me rezultat 3-2 […]