KOMBËTARJA U17 E FEMRAVE GATI PËR BALLKANIK

FVK
0 0
Read Time49 Second

Kombëtarja e Kosovës U17 po vazhdon përgatitjet intenzive për kampionatin ballkanik U17 që mbahet në BeH ??

Nga data 9 gusht, kombëtarja ka filluar grumbullimin në Ferizaj, ku ka bërë përgatitje për të nxjerrë më të mirën e vajzave të ftuara në kombëtare.

Udhëtimin për paisje me viza boshnjake në Shkup, ekipi ynë e ka vazhduar pas 6 ore për të arritur në Manastir, ku ishte aranzhuar edhe miqësorja me Maqedoninë e Veriut.

Në kuadër të këtyre përgatitjeve, vajzat tona kanë zhvilluar edhe dy miqësore me Maqedoninë e Veriut, ku në ndeshjen e parë të zhvilluar të enjten më 15 gusht, humbën 3:0 (25:23; 25:23; 25:23), ndërsa takimi i dytë miqësor me të njëjtin kundërshtar u mbyll 2:2, pas një paraqitje krejt ndryshe të ekipit tonë.

Optimistë për paraqitjen e Kosovës është edhe selektori Edon Ibrahimi dhe dy trajnerët Blendi Haxhikadrija e Bardhyl Gashi.

Kosova U17 te vajzat më 19 gusht 2019 merr pjesë në Kampionatin Ballkanik që mbahet në Bosnjë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KOMBËTARJA U17 NISET DREJT BOSNJËS

Vashat tona të grupmoshës U17 pas një jave intenzive me përgatitje e ndeshje miqësore, jane nisur në drejtim të Bosnjës. Ato pritet që rreth orës 3:00 të mëngjesit të arrijnë në Bosnjë. Në ditën e parë do kenë shumë pak hapësirë për pushim, meqë në orën 14:00 të martën e […]